11 znaků, že jste špatný kamarád, ačkoli máte pocit, že to tak není

Abychom na sobě mohli efektivně pracovat, musíme nejdřív přijít na to, co bychom chtěli na své osobnosti změnit nebo co vůbec děláme špatně. Pojďme si nyní společně sáhnout do svědomí a zamyslet se nad tím, zdali se některý z uvedených jedenácti znaků netýká také nás.

1. Nedá se vám věřit

Dobrý přítel je někdo, na koho se můžete spolehnout. Někdo, kdo si vezme vaše nejtemnější tajemství do hrobu bez ohledu na to, o jak moc šťavnaté informace jde.

Schopnost být důvěryhodný může přátelství stmelit a stejně tak jej i položit na kolena. Vaši přátelé by se měli cítit dobře ohledně toho, že osobní informace, které sdílejí, zůstávají pouze mezi vámi a nestanou se předmětem konverzace s dalšími lidmi.

2. Soudíte

Můžete nesouhlasit s tím, co vaši přátelé dělají, ale není to vaše právo říkat jim, co mají dělat a jak mají žít svůj život. Nikdo z nás nechce přece neustále slyšet, že něco děláme pořád a pořád špatně.

Konec konců, není zrovna tohle jeden z důvodů, proč jste se už zřejmě odstěhovali od vašich rodičů? Pokud vás tedy kamarád přímo o váš názor nepožádá, je lepší nechat si jej pro sebe.

3. Nedáváte prostor

Je naprosto normální, že vy i váš kamarád máte jiné zájmy mimo váš vztah a není potřeba cítit se ohrožen potřebou vašeho přítele dělat věci i bez vás.

Jen proto, že váš BFF chce na kávu s kolegou nebo pozvat souseda na oběd, to neznamená, že se jeho city k vám změnily. Mimo jiné trocha času od sebe vám naopak pomůže ocenit dobu, kterou strávíte společně.

4. Neukážete se

Svatba, narození miminka a jiné důležité události v životě vašich přátel hrají velmi významnou roli. Může se stát, že se vám zkříží plány a vy se nebudete moci některé z těchto velkolepých životních změn zúčastnit, ale váš kamarád musí vědět, že tu pro něj jste alespoň jako podpora, jelikož i ta se počítá.

Pokud se z různých událostí neustále omlouváte, možná by nebylo na škodu popřemýšlet o tom, proč to vlastně děláte.

5. Jste duchem jinde

Není nic horšího, než se snažit konverzovat s někým, kdo neustále kontroluje displej svého mobilu a ještě odpovídá na tweety a smsky, zatímco jste spolu.

V době smartphoneů a sociálních sítí jsou ty nejžhavější novinky v podstatě neustále na dosah vašich prstů. Možná se domníváte, že pět minut bez telefonu vás zcela odřízne od dění ve světě, ale když už jste si vyrazili s kamarády, zaslouží si vaši pozornost. Věřte nám, facebook ani instagram vám neuteče.

6. Stále musíte být první

Každý z nás chce, aby naši přátelé uspěli. Ale něměla by to být soutěž.

Součástí přátelského vztahu je fandit si navzájem a oslavovat každou další výhru. Naopak neustálá snaha trumfnout toho druhého je jednak malicherné, a jednak jde o znamení, že vaše přátelství zjevně není tak pevné, jak by mohlo být.

7. Dopustíte, aby váš vztah ovlivňoval přátelství

Jste ten typ kamaráda, který se vypaří, jakmile začne s někým chodit? Když je vztah nový, je snadné chtít strávit veškerý volný čas se svou láskou, ale nezapomínejte na přátele, kteří tu pro vás byli dřív, než jste se setkali se svým novým bohem, a pravděpodobně tam budou i poté, až bude potřeba posbírat kousky vašeho srdce, pokud nová známost tak docela nevyjde.

8. Nikdy nemáte peníze

Zbožňujete, když můžete vyrazit s partou na pár drinků, ale když přijde na placení, uvědomíte si, že jste peněženku nechal doma.

Pokud neustále vyhledáváte někoho, kdo za vás zaplatí, může to vypadat, že této situace zneužíváte. Přátelé by tu pro sebe měli být, pokud přijdou – z materiální stránky věci – krušnější časy, ale pokud víte, že vaši kamarádi plánují něco, co převyšuje váš rozpočet, prostě pozvání odmítněte.

9. Počítáte a udržujete skóre

Neztrácejte čas sledováním toho, kolik večeří jste už hostili nebo kolik fotek jste svým přátelům lajkli na facebooku. Pokud je přátelství skutečné, každý z vás bude mít šanci být tam pro toho druhého v průběhu vztahu.

10. Stále musí být po vašem

Ve vztazích jsou důležité kompromisy a přátelství toho není výjimkou. Ne vždy se se svým kamarádem shodnete, ale to neznamená, že snad vaše kamarádství zaniká. Ať už jde o film nebo restauraci, měli byste být čas od času ochotni vyzkoušet i něco jiného.

11. Všechno je to jen o vás

Pokud se veškeré vaše konverzace s kamarádem točí jen kolem vás, jsou věci ve vašem vztahu tak trochu nevyvážené. Ujistěte se, že zatímco si stěžujete na svého otřesného šéfa nebo toho pablba souseda odvedle, budete stejně tak vy naslouchat svému příteli a tomu, co vám říká.

 

Překlad iflscience.com
Obrázek: shutterstock

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *