Anna Breytenbach: žena, která mluví se zvířaty II. část

Novinář a blogger Michael Theys zpovídá Annu Breytenbach, ženu, která údajně dokáže komunikovat se zvířaty, a kterou si díky této její schopnosti zvou lidé, zoologické zahrady a různá zařízení se zvířaty, aby se pokusila vyřešit jejich problémy.
Už řadu let pořádá úspěšné a hojně navštěvované semináře a wokshopy, kde lidem ukazuje, jak mohou v sobě zvláštní dovednost také rozvinout.

První část rozhovoru i s videem o případu uzdraveného černého levharta Spirita naleznete zde.

Můžeme tuto úžasnou komunikační techniku aplikovat na jakákoli zvířata? Divoká či domestikovaná, na plazy (hady?), hmyz (mravence?)? Omlouvám se, jestli některé z mých otázek zní trochu naivně, ale jde o zajímavé a neobvyklé téma. Krom toho se o této oblasti zatím téměř nic neví.

Tyto techniky jsou úplně stejné, bez ohledu na to, s jakými druhy budeme komunikovat. Ať už s rybami nebo mouchami, s mravenci či slony, kočkami nebo hlávkovým zelím. Ano, i s rostlinami, stejně jako s kterýmkoli jiným aspektem přírody.

Na jaký typ služeb se zaměřuješ u svých klientů? Jaká je oblast tvých odborných znalostí? Dokážeš promlouvat i se zvířaty, jež mají potíže spojené s chováním nebo problémy emoční? Tak třeba můj pes Makala zbožňuje všechny mé příbuzné, ale cizí lidí, kteří přijdou na návštěvu, má tendenci kousat. Jak bys takový problém řešila?

Zaměřuji se na vedení workshopů, kde posiluji lidi k tomu, aby zvládli komunikaci sami – aby znovu získali svou přirozenou intuici. Kvůli spoustě cestování a seminářů mi už nezbývá čas na soukromé konzultace. Veškerý můj čas jde ve prospěch práce, která je zaměřena na divokou zvěř: rehabilitaci, záchranu, reintrodukci atd. Konkrétně pracuji s problematikou ochrany paviánů, slonů, delfínů a lvů.

V případě emočního problému nebo problému s chováním  je zapotřebí se zvířetem přímo komunikovat a tím zjistit, co motivuje jeho chování. Jakmile je toto jednou zjištěno, následky i alternativy mohou být doslova projednány se zvířetem. Jde o skvělý způsob, jak nalézt vzájemné řešení… nebo určit, jaké léčebné zásahy mohou být nutné/žádoucí, pokud je to relevantní.

Máš nějaké historky, o něž by ses ráda podělila se čtenáři? Případy, kdy jsi byla schopna rozpoznat příčiny stojící za podivným chováním zvířete?

Příhod mám mnoho – například koně, kteří vysvětlují, proč chtějí či nechtějí některé jezdce na svých zádech na základě lidské osobnosti, případně kvůli traumatické události z jejich minulosti, která teď ovlivňuje vzorce současných reakcí.

Pak jsem měla případ kocoura, který při hře nikdy nezatahoval drápky, protože z jeho pohledu žena, která si s ním hrávala, drápy taky přece nezatahovala, tak proč by měl on? Ukázalo se, že viděl lidské nehty jako drápy a byl uražený za tu nespravedlnost. Když jsem mu vysvětlila, že my drápy zatáhnout nemůžeme, ušklíbl se a pomyslel si, že jde o docela hloupou konstrukční vadu!

Dalším příkladem je domácí kočka, která se spřátelila se zmijí a zavedla ji pryč do bezpečí z domácnosti, kde bydleli lidé, jejichž záměrem bylo hada zabít, jakmile ho najdou.

Pracovala jsem se slony, již byli hluboce traumatizovaní poté, co viděli, jak byli jejich rodinní příslušníci zmasakrování při eufemisticky zvaných „porážkách“.

A nakonec, jaké kurzy/školení bys doporučila začátečníkům, kteří se o komunikaci se zvířaty zajímají? Pověz nám něco o svých seminářích apod. Všiml jsem si, že také pořádáš Animal Communication Safari. Wow, hned bych na něj jel! 🙂

Základní seminář, který nabízím po jižním Africe, je víkendový komunikační workshop a účastníkům dává všechny nástroje pro efektivní komunikaci mezi druhy. Jdeme hodně hluboko do všech „Jak na to“ a dostáváme se k praktickým záležitostem. To vše v malých skupinách, díky čemuž je koučování a učení maximalizováno. Prozkoumáváme aplikaci všech technik různými způsoby, s přírodou a divočinou pracujeme citlivě, zjišťujeme fyzické symptomy přes telepatii a napojujeme se na zvířata, která už opustila svá těla.

Expedice, která už trvá déle, zahrnuje zkušenosti z chození do divočiny, zvířata v jejich přirozeném prostředí. Tyto workshopy trvají čtyři až šest dní a zahrnují přímý kontakt s divokými zvířaty několik hodin denně. Ať už jde o safari v Botswaně nebo plavání s delfíny v Mozambiku, dostáváme se do spojení s fyzickými i duševními realitami těchto úžasných stvoření.

Podrobnosti o všech akcích můžete najít na stránkách www.animalspirit.org.

Děkuji, Anno, za skvělý rozhovor! 🙂

Anna spolu s několika lidmi natočila také dokment nazvaný The Animal Communicator. Zatím je dostupný pouze v původním znění s anglickými titulky.

https://www.youtube.com/watch?v=TfP-XBUbMvs

 

Původní rozhovor naleznete zde na blogu AfricanFreak.com.

 

 

Jeden komentář u “Anna Breytenbach: žena, která mluví se zvířaty II. část”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *