Co se stane, když do svého jídelníčku zařadíte pistácie

Vypadají exoticky a chutně a najdeme je téměř v každém obchodě. Pistácie patří k těm nejzdravějším svačinkám, které dokáží zrychlit metabolismus, snížit cholesterol a zpomalit stárnutí. Určitě si zaslouží speciální místo ve vašem jídelníčku…

1) Pojídání pistácií může už během pár dnů pravidelné konzumace snížit cholesterol až o 20%, což je způsobeno díky velkému množství luteinu, který se řadí k antioxidantům. Antioxidanty jako takové mají schopnost (nejen) snižovat cholesterol v krvi a předcházet zánětům.

2) Pistácie jsou výborným zdrojem vlákniny. Již v pouhých 100 g oříšků se nachází dostatečné množství vlákniny pro zrychlení metabolismu a pro zlepšení trávení.

3) Regulují množství cukru v krvi. Jeden hrníček pistácií obsahuje celých 60% doporučené denní dávky fosforu. Tento prvek je důležitý pro rozklad proteinů a aminokyselin a pomáhá stimulovat toleranci glukózy v krvi.

4) Pistácie zvyšují sexuální zdatnost mužů až o 51% při pravidelné denní konzumaci. Za tento účinek jsou zodpovědné mastné kyseliny. Napomáhají totiž při produkci pohlavních hormonů a zvyšují průtok krve v genitáliích.

5) Pistácie patří k šampiónům mezi ořechy, co se množství antioxidantů týče. Jejich hladina je velmi vysoká. Jelikož jde o látky, které jsou považovány za klíč k revitalizaci organismu, můžeme pistácie vyhlásit za „přírodní botox“. Pro boj s vráskami se doporučuje denně sníst pět až deset oříšků.

6) Abyste se ale pistácií nepřejedli, kupujte si ty ve skořápkách. Díky každému vyloupnutí si můžete kontrolovat, kolik kousků jste už snědli.

Zdroj: womansvibe.com