Environmentálně laděné díly Simpsonů

Animovaný seriál Simpsonovi zná snad každý člověk, který kdy přišel do styku s televizí. Tvůrci seriálu jsou si této skutečnosti vědomi a je tedy vcelku podstatné, co se rozhodnou skrz dobrodružství sympatické žluté rodiny sdílet, jelikož mohou doslova ovlivňovat masy. Za celou historii seriálu jsme se tak mohli setkat s environmentalisticky laděnými epizodami, které poukazovaly na určité problémy v ochraně přírody a zvířat přímo či v náznacích.

Pokud máte rodinku Simpsonových rádi, chtěli byste si odpočinout sledováním některého z celé řady dílů a zároveň při tom potěšit svého „enviro-ducha“, sáhněte po některém z následujících příběhů.

 

Hadobijecký den (4. série, 20. díl)

simpsonovi-hadobijecky-den-vegan-vegetarian-ekolog-enironSpringfield se chystá na Hadobijecký den, který se ve městě slaví už po celá desetiletí. Líza tuto tradici považuje za násilnou a rozhodne se hady před lidmi zachránit s pomocí charismatického zpěváka Barryho Whitea.

 

 

Bart dostane slona (5. série, 17. díl)

bart-slon-eko-enviro-simpsonovi-veganBart se účastní soutěže v rádiu a místo ohromné sumy peněz si jako výhru zvolí slona. Po určitých nesnázích konečně slona dostává a tehdy začíná skutečné dobrodružství. Slon však u Simpsonových neprospívá a je třeba vyřešit otázku, kam teď s ním.

 

 

 

Líza vegetariánkou (7. série, 5. díl)

lisa-vegetariankouPo návštěvě Storytown Village zjistí Líza, která se zde dostala do přímého kontaktu s roztomilými ovečkami, že už dále nemůže jíst maso. Svou novou filosofii se snaží předat všem ostatním, až se dostane do konfliktu jak s okolím, tak se členy rodiny. K toleranci ji však dovedou Paul a Linda McCartneyovi spolu s Apuem.

 

 

 

Kam s odpadem (9. série, 22. díl)

simpsonovi-kam-s-odpadem-environmentalni-dil-vegan-ochrana-zivotniho-prostrediHomer kandiduje na šéfa odboru technických služeb a celému Springfieldu kvůli výhry ve volbách naslibuje téměř nereálné podmínky odvozu odpadu. Někde však musí na tento přepych získat peníze, a tak se rozhodne založit ohromnou nelegální skládku. Ta velice brzy začně prosakovat…

 

 

Bart v úloze matky (10. série, 3. díl)

bart-v-uloze-matky-environmentalni-dil-vegan-ochrana-zvirat-simpsonoviBartovi se dostane do ruky puška a pod Nelsonovým vlivem zastřelí ptáka sedícího v hnízdě na vejcích. Svědomí ani zklamaná Marge mu však nedovolí spát, a tak se rozhodne o vejce starat. Místo ptáčat se však z vajec vylíhnou invazivní parazitické ještěrky, které je potřeba zabít dříve, než se rozšíří a začnou napadat hnízda dalších ptáků. Bart se ovšem ještěrek nechce vzdát a tím začíná náběh na ekologickou katastrofu.

 

Líza na větvi (12. série, 4. díl)

liza-na-vetvi-vegan-simpsonoviNa začátku příběhu stojí veganský aktivista Jesse Grass a zamilovaná Líza. Aby byla Jessemu nablízku a zapůsobila, přidá se ke skupině ochránců zvířat a přírody, kterou Jesse vede. Jejím prvním a hlavním úkolem je zachránit nejstarší springfieldskou sekvoj před pokácením.

 

 

 

Vraťte mi hvězdnou oblohu (14. série, 16. díl)

vratte-mi-hvezdnou-oblohu-zivotni-prostredi-environmentalistikaDo Springfiledu přijíždí významný britský dokumentarista, který zaznamenává životy nadějných dětí z místní základní školy, mimo jiné i Lízu, která se momentálně zhlédla v astronomii. Kvůli ohromnému světelnému smogu však nemůže pozorovat hvězdy a jak je pro tuto mladou ambiciózní slečnu typické, začne situaci řešit, aby vrátila Springfiledu tmu a hvězdy.

 

Rychle a srstnatě (15. série, 5. díl)

simpsonovi-ochrana-zvirat-veganHomera napadne medvěd a dá mu co proto. Celou situaci se podařilo natočit na video a Homer je teď všem pro smích. Aby získal zpět svou hrdost a důstojnost, chce se medvědu pomstít a zabít jej. Když se spolu opět setkají, ukáže se, že medvěd není krvelačná příšera, ale že jen nutně hledá pomoc.

 

 

Ohňostroj oddanosti (17. série, 1. díl)

kapustnaci-ochrana-zvirat-simpsonoviHomer už zase vyvádí ztřeštěnosti, které dovedou Marge až k tomu, že opustí svou rodinu a odjede neznámo kam. Na své cestě Marge pozná doktora Caleba Thorna, který zachraňuje kapustňáky. Marge si mořské savce zamiluje a pomáhá Calebovi s jejich ochranou. Aby Homer dokázal manželce svou lásku, musí nakonec kapustňáky zachránit taky.

 

 

O jazzu a jiné zvířeně (18. série, 2. díl)

simpsonovi-ochrana-zvirat-o-jazzu-a-jine-zvireneLíze se zhroutí svět, když jí její bratr Bart vyfoukne sen být hráčem v úspěšné jazzové kapele. Jako kompenzaci začne zachraňovat zatoulaná zvířata. Za krátký čas se jich nastřádá tolik, že už je Líza nedokáže před rodinou schovávat, tajemství se provalí a ona musí všechny mazlíčky rozdat. To se však nedaří a zvířata se záhy octnou v nebezpečí. Naštěstí se objeví Bart a postará se o záchranu zvířat a znovu získá náklonnost své sestry.

 

Kraví apokalypsa (19. série, 17. díl)

kravi-apokalypsa-simpsonovi-vegan-ochrana-zviratBart s Lízou se starají o krávu Lou. Bart si svého nového zvířecího společníka velice zamiluje, jenže si taky brzy uvědomí, že Lou půjde na porážku. Aby krávu zachránil, daruje ji do péče obyčejné farmářské dívce Mary. Její otec tento dar však mylně bere jakožto zásnubní a na pořádnou šlamastyku je v cuku letu zaděláno. Hlavně že ale Lou může dál spokojeně žít.

 

 

Burns a včely (20. série, 8. díl)

simpsonovi-vcely-ochrana-zvirat-veganKdyž pan Burns vyhraje v pokeru profesionální basketbalový tým, rozhodne se ve Springfiledu postavit nový sportovní stadion. Bohužel ho chce umístit tam, kde se Líza snaží zachránit ohroženou populaci včel před vyhynutím. Líze se jednání starého milionáře nelíbí a rozjíždí samozřejmě náležitou protikampaň.

 

 

Prcek a velryba (21. série, 19. díl)

liza-velryba-vegan-ochrana-zvirat-simpsonovi-ekologie-environmentalistikaKvůli vysokým účtům za elektřinu se Homer rozhodne přejít na větrnou elektrárnu a nutí své děti, aby větrný mlýn udržovaly v pochodu. Přes Springfield se posléze jednoho dne přežene silná bouře, která na pláž vyplaví velrybu. Líza ji pojmenuje Modřenka a ze všech sil se snaží, aby kytovec přežil. To se bohužel nepovede. Přežijí však na moři alespoň Modřenčini potomci?

Jeden komentář u “Environmentálně laděné díly Simpsonů”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *