Explore.org – pohled do soukromého života zvířat

Nemáte rádi zoologické zahrady? Nechcete podporovat různé organizace držící zvířata pro zábavu a peníze, vycpaná těla v muzeích sledovat nechcete a přesto byste rádi nahlédli do běžného dne zvířete? Ať už jde o živočicha, kterého máte téměř za domem nebo druh vyskytující se ve stovky až tisíce kilometrů vzdálených biotopech? O řešení se postaral výjimečný projekt explore™, který zajišťuje (nejen) škálu různorodých živých přenosů přímo z přírody.

„Explore™ je multimediální organizace, která bojuje za nesobecké jednání lidí, dokumentuje vůdčí osobnosti z celého světa, které zasvětily své životy mimořádným věcem. Explore™ odkrývají z hlediska vzdělávacího a inspirativního snímky zaměřující se na témata práv zvířat, zdravotnictví a sociálních služeb, nedostatečné úrovně životního prostředí, vzdělávání a spiritualitu. Explore je zároveň online komunita, kde lidé sdílejí, diskutují a předávají své zkušenosti skrz filmy a fotografie, aby přiměli společnost k filantropii.“

Explore.org je součástí organizace The Annenberg Foundation. Krátké filmy a dokumenty zobrazující přírodu, environmentální a kulturní problematiku publikují na youtube kanálu EXPLORE.org Films. Videa jsou dostupná v angličtině i s titulky.

Vlastní stránky explore.org nabízejí zmiňovaný pohled do soukromí různých druhů zvířat pod vodou, na souši i ve vzduchu a také filmy, fotografie, blog a soupis grantů, kterých se organizace účastní. Své novinky a pravidelné pozvánky na živé přenosy z přírody zveřejňuje na facebookové stránce či Twitteru.

Sledovat díky explore™ můžete například hrochy v Africe:

Dění při východu či západu slunce, odehrávající se na řece Naknek na Aljašce:

Čekat, kdy se vynoří kosatky a jiné velryby ve vodách Britské Kolumbie:

Nebo se třeba kochat drobnými mláďaty kolibříků:

 

Pokud budete sledovat živé záběry přímo na stránkách explore.org, můžete si během pozorování pořizovat fotografie záběrů pomocí tlačítka zobrazujícího fotoaparát, který se nachází v pravém horním rohu videa.

Bavte se a kochejte se! 🙂

explore org live cameras zive zabery prirody a zvirat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *