Jaká byla letošní Conference on Animal Rights in Europe?

Je to přesně měsíc zpátky, co se v centru Prahy konala velká, několikadenní událost, jež byla důležitou pro všechny, kteří se angažují na poli ochrany zvířat. Řeč je o Conference on Animal Rights in Europe (CARE), která se koná pravidelně jednou za rok v některém z velkých evropských měst. Letos se podařilo díky skvělému týmu lidí z neziskové organizace OBRAZ přinést akci do naší republiky.

Konference se odehrávala v příjemném prostředí Autoklubu ČR, hned naproti pražského Hlavního nádraží.

Konference trvala celé tři dny a výběr přednášek byl opravdu bohatý. Mimo jiné bylo možné setkat se i s populárními ikonami propagujícími ochranu zvířat a veganství, jako jsou například doktorka Melanie Joy, znát ji můžete zejména díky knize Proč milujeme psy, jíme prasata a nosíme krávy, jíž je autorkou, nebo Tobias Leenaert, aktivista, spisovatel a vedoucí projektu The Vegan Strategist, jehož kniha Jak vytvořit vganský svět – Pragmatický přístup, představuje v nynější době cosi jako moderní návod pro efektivní a rozumnou komunikaci na téma veganství.


Zvířata měla na akci samozřejmě vstup povolen.

Konference odstartovala v pátek 12. října a trvala do nedělě 14. Každý den sestával z bloků ranních, poledních a odpoledních přednášek. Vybrat si bylo rozhodně z čeho, v jeden čas se konaly vždy tři různé přednášky ve třech místnostech. Každá z přednášek byla navíc natáčena, takže věřím, že nerozhodní lidé a ti, kteří se nezvldáli rozdvojit či roztrojit, se ještě dostanou i k obsahu všech zbylých prezentací. Za opravdu velké plus považuji simultánní tlumočení hlavní linie přednášek do češtiny, které probíhalo formou přímého překladu do sluchátek, čímž se organizátoři bravurně vyhli rušivému zastavování přednášejícího po pár větách.

Kristina Mering povyprávěla své zkušenosti o tom, jak rozjet úspěšnou organizaci, na co se zaměřit a čemu se raději vyhnout.

Pokud jste na koferenci ještě nikdy nebyli, můžete zhlédnout ochutnávku z předelšých ročníků na YouTube kanále akce.

Doktorka Melanie Joy byla jednou z přednášejících.

Pro koho je účast na CARE vhodná?

V podstatě pro každého, kdo se zajímá o aktivní ochranu zvířat, o hlubší vhled do vedení kampaní a projektů od jejich začátku až do konce, o fundraising, networking a legislativní stránku věci, o to, jak správně vést dobrovolníky i sebe, jak efektivně komunikovat s médii či jak se z toho všeho nesesypat a jak vidět i to pozitivní.
Také se můžete seznámit s lidmi, kteří už v rámci ochrany zvířat dokázali mnoho a mají se o co podělit, a stejně tak si můžete udělat nové přátele s podobným pohledem na svět.

Velký úspěch zaznamenala přednáška známého rakouského aktivitsty Martina Ballucha.

Sama hodnotím konferenci v Praze jako velice vydařenou. Organizátoři z OBRAZU vybrali skvělě dostupné místo (hned naproti Hlavnímu nádraží Praha), zajistili vynikající vegan obědy, dbali na časový harmonogram a celkově se jim podařilo zajistit „welfare zúčastněných“ na vysoké úrovni. 🙂

Přednáška v podání Marka Voršilky o úspěšné kampani OBRAZU pro zrušení chovu kožešinových zvířat v ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *