Jediná hnědá panda na světě konečně našla štěstí

Qizai byl opuštěn matkou ve druhém měsíci života a během dospívání byl šikanován ostatními pandami. Dnes je to jediná hnědá panda na světě, která přímo vzkvétá před zraky a je skutečnou celebritou mezi všemi zvířaty světa.

Qizaie, jehož jméno znamená „Sedmý syn“, našli jako slabé a zanedbané mládě v přírodní rezervaci v pohoří Qingling. Jeho matka zřejmě zmizela v džungli. Jedno je však jisté – byla černobílá.

Proto je skutečnost, že se Qizai narodil s hnědobílým kožíškem, ještě více úchvatná. Vědci odhadují, že barva zvířete je způsobena nějakým druhem genetické mutace. Navzdory nepříjemnému dětství je dnes Qizaiovi sedm let a proměnil se ve velmi hezkého jedince. Čínští experti mu navíc chtějí sehnat družku.

Zatímco se vědci krůček po krůčku blíží k vyřešení záhady jeho hnědého zbarvení, užívá si Qizai spokojený život v záchranném, výzkumnickém centru Foping Panda Valley. A časy, kdy mu ostatní pandy braly jídlo, jsou už nenávratně pryč. Qizai má svého vlastního ošetřovatele, který mu plánuje život. Vstává v šest a jde spát o půlnoci, jen aby měl jistotu, že je Qizai živ a zdráv a má plné břicho.

Momentálně pandí celebrita váží téměř sto kilo a denně spořádá kolem dvaceti kil bambusu.

„Je pomalejší než ostatní pandy, ale o to víc roztomilejší,“ tvrdí jeho ošetřovatel a popisuje jej jako „jemného, legračního a rozkošného“ medvěda.

A jak tedy pandí legenda vypadá? Pojďme se s Qizaiem seznámit blíže.

hneda-panda-qizai-2

hneda-panda-qizai

hneda-panda-qizai-12

hneda-panda-qizai-11

hneda-panda-qizai-9

hneda-panda-qizai-8

hneda-panda-qizai-7

hneda-panda-qizai-6

hneda-panda-qizai-5

hneda-panda-qizai-4

 

Zdroj obrázků: TheBoredPanda.com
Úvodní obrázek: Wikimedia.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *