Když se velryba opičí po potápěči

Velryby jsou jedny z nejinteligentnějších bytostí na Zemi. Těmto obrovským mořským živočichům jsou vlastní kognitivní schopnosti, které jsou snad ještě pokročilejší než ty lidské. To ostatně dokazují různá sledování těchto tvorů v mořských parcích a akváriích, ačkoli mnoho lidí se shoduje, že sledování by mělo probíhat pouze ve volné přírodě…

Bohužel jsme se stihli za poslední půlstoletí naučit, že držet tato úchvatná zvířata v zajetí není škodlivé jen pro ně, jakožto individuální jedince, nýbrž pro celou divokou populaci. Ačkoli se známá společnost SeaWorld a jí podobné snaží prezentovat své velryby jako šťastné a zdravé, pravdou bohužel je, že držená zvířata jsou nemocná, psychicky narušená a nakonec ještě přinucena k předvádění triků cestou bolesti, hladovění nebo strachu. A to tedy opravdu není „šťastná a zdravá podívaná“.

Ovšem jak ukazuje krátké video z youtube kanálu Caster TV, pro nezapomenutelné a kouzelné zážitky s kytovci není vůbec třeba navštěvovat speciální zábavní střediska. Potápěč Andrew Armour zažil svůj velrybí zázrak, když navedl na širém oceánu vorvaně obrovského k tomu, aby s ním ve vodě dělal otočky! K situaci došlo tak, že se Andrew zkusil otočit, aby viděl, zdali bude vorvaň nějak reagovat. Kupodivu se velryba rozhodla k činnosti přidat a začala se točit také.

Tohle je teprve ta pravá velrybí show!

 

Zdroj: OneGreenPlanet.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *