Kůň zkolaboval při tažení svatebního kočáru, důvodem byl zřejmě tepelný stres

Radostný den nevěsty s ženichem se obratem změnil v tragický, když kůň, který táhl jejich svatební kočár, se během tažení vyčerpáním zhroutil z důvodu tepelného stresu.

Šťastný pár dorazil ve velkém stylu ve zdobeném kočáru taženým bílým hřebcem. Avšak okázalá svatba nabrala tragický obrat, když se kůň zhroutil před kostelem v sicilském horském městě Borgetto, nedaleko města Palerma.

Video ukazuje zvíře ležící na zemi a svatebčany, kteří se mu snaží pomoci. Kočí se nejdříve pokouší s koněm pohnout, zatímco svatebčané také přikládají ruce k dílu. Ležící hřebec i kočár mezitím blokuje dopravu.

Kůň zřejmě padl vyčerpáním na zem poté, co byl dlouhou dobu vystaven planoucímu slunci. Do strmého kopce za sebou táhl asi 400 kilogramů váhy, když se náhle zhroutil uprostřed ulice.

Šokující video bylo pořízeno z jednoho z bytů poblíž a poté bylo zveřejněno na internetu. Italské organizace pro ochranu a práva zvířat nyní hrozí podáním žaloby. Mluvčí organizace Italian Nucleus Operational Protection of Animals řekl: „Už jsme napsali místním úřadům, abychom je požádali o potvrzení aktuálního stavu koně.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *