Tibetský buddhistický mnich, který byl popsán jako nejšťastnější člověk na světě, prozradil, že tajemstvím jeho trvalého štěstí je přijetí veganské stravy.
Matthieu Ricard, jenž žije v klášteře v Nepálu, dostal svou přezdívku „nejšťastnější muž na světě“ od vědců poté, co se na University of Wisconsin zúčastnil dvanáctileté studie týkající se meditace a soucitu. K tomuto závěru dospěl neurolog Richard Davidson, který mnicha monitoroval a během jeho meditace mu na tělo rozmístil 256 senzorů.
Davidson zjistil, že Ricardův mozek produkuje úroveň gamma vln – ty jsou napojeny na vědomí, pozornost, učení a paměť – které doposud nebyly zmíněny v žádných vědeckých studiích.
Šťastný mnich tvrdí, že jíst s čistým svědomím je jeho největší tip na dosažení míru v životě.
„Mimořádně mne znepokojuje osud dalších 8 milionů druhů, s nimiž sdílíme tento svět a kteří se stejně jako my chtějí vyhnout utrpení a žít své životy,“ řekl organizaci Peta Ricard.
„Skutečného štěstí můžeme dosáhnout jen tehdy, pokud se vyhneme způsobování bolesti ostatním,“ dodal.
Když byl vloni mnich zpravodajem Business Insider zpovídán, jak lidé mohou dosáhnout absolutního štěstí, řekl Ricard, že benevolence a altruismus jsou stejně důležité. Jak řekl, myšlení na sebe je vyčerpávající a je důvodem, který v konečném důsledku vede k nespokojenosti.
„Nejde o morální pozadí. Jednoduše to celodenní já, já, já vytváří velké dusno. A to je mizerné, jelikož pak na nás celý svět působí buď jako hrozba, nebo jako potenciální druh zájmu pro sebe sama.“
Taktéž věří, že meditace nad šťastnými myšlenkami, které mnich sám vydrží provádět po celé dny, nás mohou vést na tu správnou cestu.
„S mentálním tréninkem můžeme naši úroveň štěstí přenést ještě dál,“ řekl pro Business Insider.
„Je to jako běh. Kdybych trénoval, mohu zaběhnout maraton. Možná se nestanu olympijským vítězem, ale je zde ten obrovský rozdíl mezi trénováním a netrénováním. Tak proč bychom toto neměli praktikovat i s naší myslí?“
V rozhovoru pro GQ také mnich řekl, že srovnávání našich životů s našimi vrstevníky nás naplní nešťastnou žárlivostí. „Srovnávání je vrahem štěstí,“ prohlásil Ricard.
Já si myslím že je přirozené být šťastný jen to občas nabourává životní situace a to co vás ovlivňuje z vnější. Jako třeba nějaké neshody, ztráta někoho blízkého, stres, třeba i únava a takových faktorů je spousty. Ale jsou u příjemné věci jako je smích, třeba i nějaké takové https://erotic-massage-praha.com/masaz/thajske-eroticke-masaze-v-praze/ masáže, a když si koupíte něco co vám udělá radost, ale to jsou spíš materiální věci.