Odvážní lidé zachránili losa uvězněného v zamrzlém jezeře

Zima může být krásným ročním obdobím. Sáňkování, lyžování nebo teplé kakao… Existuje mnoho způsobů, jakými si chladné měsíce zpříjemnit. Avšak pro naše zvířecí přátele může být zima někdy skutečně nebezpečná a mohou potřebovat naši pomocnou ruku.

Kočky a psi jsou ohroženi omrzlinami či podchlazením, jestliže pobývají venku během extrémně nízkých teplot. Kůže na čenichu, uších a tlapách může rychle promrznout a utrpět trvalé poškození. Vcelku nedávno internet obletěla zpráva o tureckém obchodním domě, který otevřel dveře psům bez domova a pomohl jim tak přečkat nejkrutější mrazy. A nyní se šíří nový příběh, ukazující hodné lidi, kteří v zimě pomohli zvířeti v nouzi.

Nešťastný los uvízl v zamrzlém jezeře a jak jde vidět níže na videu, jakmile se k němu začali přibližovat lidé, snažil se neúspěšně dostat ven. Duchapřítomní zachránci použili sekyrku, pomocí níž do ledu prosekali cestu. Díky ní pak byl mírumilovný obr z ledové pasti osvobozen.

Je opravdu úctyhodné, že lidé před problémem nezavřeli oči, ale rozhodli se zastavit a pomoci.

Pokud někdy narazíte na zvíře v tísni, pamatujte, že je vždy důležité požádat o radu zkušeného profesionála předtím, než se pustíte do pomoci sami. Obrátit se můžete nejlépe na nejbližší záchranné stanice pro zvířata, Agenturu ochrany přírody a krajiny nebo na speciální organizace, jako je třeba Zvíře v nouzi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *