Osm hollywoodských trháků s tématikou ochrany přírody

Každý z nás má občas chuť nic nedělat, zklidnit se nebo ideálně úplně vypnout u nějakého dobrého filmu. Dnes vám přinášíme několik tipů na snímky, u nichž můžete relaxovat, přesto zhlédnout něco kvalitního a přitom ještě sledovat to, co se v různé míře dotýká i ochrany zvířat či přírody vůbec. Zde je náš výběr…

dances-with-wolves-56847975e9b1aTanec s vlky

Naprostá klasika, která rozhodně nemůže v seznamu chybět. Nebojácný Kevin Costner naráží někdy více, někdy méně zřetelně na problematiku devastace krajiny, jejích původních obyvatel a tvorů.
ČSFD

 

 

163-wide-01-key-jpgPán velryb

Příjemný rodinný film o dívence, která překvapí rodinu a okolí svou silou a magickým přátelstvím s velrybami. A k tomu si s kytovci i zaplave.
ČSFD

 

 

Everybody Loves WhalesMáme rádi velryby

Další velrybí film, který nejednoho člověka chytne za srdce. Skvělá Drew Barrymore zde ztvárňuje zarytou ochránkyni zvířat, která je schopná za velryby bojovat do posledního dechu a spojit i zdánlivě nesmiřitelné strany pro dobrou věc.
ČSFD

 

 

transcendence_depp-480x300Transcendence

Výborný film s Johnnym Deppem, který jakožto umělá inteligence má jen samé dobré a lidem a přírodě prospěšné úmysly, jenže není vůbec pochopen.
ČSFD

 

 

lucy2Lucy

Lucy byla dlouho normální holka, než se nedopatřením vmísila do pašování drog a do těla se jí dostala zvláštní substance. Nejen že díky této nehodě získá nadlidské fyzické schopnosti, ale také psychické. Najednou jasně vidí (nejen) ničení planety a zbytečné zlo a nechce to nechat jen tak.
ČSFD

 

fly-away-home-planeCesta domů

Nikdy nestárnoucí klasika o děvčeti se smutným příběhem, které se zhlédne v záchraně hejna divokých hus, kterým dělá matku. A svým činem nezachrání jen husy.
ČSFD

 

 

roberts_3272033bbrockovichhedErin Brockovich

Koho by ihned nevtáhl do děje příběh odhodlané a silné ženy, která bojuje za životní prostředí s velkomocnářskými korporacemi, hm?
ČSFD

 

 

 

avatar-avatarAvatar

Kouzelný snímek o tom, jak to dopadá s nenasytnými vyžírkami, kteří si nedají pokoj na vlastní, natož na cizí planetě a nerespektují zákony přírody a přírodu samu.
ČSFD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *