Pes zachránil mládě koaly

Velké překvapení čekalo Kerry McKinnon z australské venkovské čtvrti Strathdownie, když na ni jednoho rána po probuzení začal volat manžel, ať rychle přijde za ním. Naštěstí nešlo o nic hrozného, ba naopak! Malá koala se totiž rozhodla ubytovat v teplé srsti jejich pětileté zlaté retrívřice jménem Asha.

„Asha se na koalu neustále otáčela, ale nesnažila se jí zbavit nebo něco podobného. Byla šťastná, když nechávala mládě, aby se k ní přitulilo,“ řekla Kerry McKinnon internetovému deníku news.com.au.

Majitelka fenky netuší, jak se tahle dvě zvířata vůbec setkala, ale bylo zjevné, že koala je daleko od matky. Teploty ve Strathdownie bývají v noci poměrně mrazivé, takže můžeme bezpečně říci, že bez Ashiny teplé srsti by drobeček dozajisté noc nepřežil.

Když nastal čas, aby šlo mládě koaly na vyšetření k veterináři, spustilo obrovský povyk, zatímco se jej Kerry snažila ze psa sundat. Veterinář poté naštěstí potvrdil, že koala je zcela v pořádku, takže ta prozatím žije se svou zvláštní psí opatrovnicí, než přijde čas vypustit ji zpáty do přírody.

Fotografie roztomilé dvojice si můžete prohlédnout přímo na facebookové stránce Karry McKinnon.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *