Pijte denně šálek čaje z citronové trávy a sledujte, co se stane s vaším tělem

Voňatka citronová, spíše známá pod názvy citronová tráva či lemongrass, je už dlouhou dobu používána k léčbě množství neduhů. K léčivým vlastnostem této rostliny patří účinky protizánětlivé, antibakteriální, antimykotické, protirakovinné, močopudné, dezinfekční a vhodná je voňatka také ke snižování teploty, dále jako lék proti nadýmání, má zklidňující schopnosti a účinná je i proti hmyzu.  Mimoto je citronová tráva nabitá mnoha vitamíny a minerálními látkami, např. vitamínem A, C, vitamíny ze skupiny B, kyselinou listovou, zinkem, hořčíkem, železem, draslíkem, manganem a vápníkem.

Čaj z citronové trávy je ideální způsob, jak všechny tyto benefity z rostliny získat. Prvně je však nutné vědět, jak čaj doma správně připravit.

Lžičku sušené nebo čerstvé citronové trávy přidejte do hrnku s horkou vodou, nechejte louhovat směs 10 minut a poté vodu proceďte. Pokud chcete, můžete si do hotového nálevu přidat med.

Takto jednoduše připravený a vypitý čaj z citronové trávy vám může pomoci s léčbou širokého spektra nemocí. Po čase si jistě všimnete, že se snižují i problémy s trávením. Děje se tak díky dezinfekčním látkám ve voňatce, které dokáží zabíjet špatné bakterie v zažívacím traktu a podílejí se tak na prevenci a léčbě mnoha zažívacích problémů, včetně nadýmání, pálení žáhy, zácpy, zvracení a poruch trávení.

Čaj z voňatky čistí tělo. Pomáhá vyplavovat nežádoucí toxiny z těla a čistit ledviny, játra, slinivku břišní a močový měchýř. To je nezbytný základ pro podporu celkového zdraví.

Dále utěšuje příznaky chřipky a nachlazení jako kašel, bolest v krku, bolesti hlavy a svalů. Rostlina má v sobě vysoký obsah vitamínu C, který podporuje imunitní systém a posílí ho v boji proti infekcím. Navíc antibakteriální a antimykotické účinky z čaje dělají silně léčivý nápoj.

Nálev snižuje díky protizánětlivým účinkům bolest při artritidách, dně, revmatismu a dalších nemocích spojených s bolestmi svalů a kloubů. Pro lepší výsledky je vhodné potřít postižená místa roztokem vytvořeným z 1 dílu oleje z lemongrass a 2 dílů kokosového oleje a jedenkrát denně substanci po několik dní jemně do míst vmasírovávat. Postižené svaly a klouby se tak mohou uvolnit a bolest se zmírňuje.

Citronová tráva vykazuje podobné účinky jako aspirin při tišení bolesti hlavy a při migrénách. Pokud trpíte migrénami, vypijte denně jeden až dva šálky čaje.

Jak bylo již zmíněno, voňatka je bohatá na vitamín C, a proto je pravidelné pití šálku čaje denně vhodným lékem na kožní problémy. Zároveň se při pití nálevu z těla odstraňují toxiny, což udržuje pokožku zdravou a zářivou.

Šálek čaje před spaním je dobrý pro zklidnění a zajišťuje lepší spánek.

A aby toho nebylo málo, je čaj vhodný také při hubnutí, poněvadž pomáhá v těle rozpouštět tuky, odvádět škodlivé látky a hubnutí tak podporuje.

 

Zdroj: blogs.naturalnews.com

Jeden komentář u “Pijte denně šálek čaje z citronové trávy a sledujte, co se stane s vaším tělem”

  1. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Před 14dny jsem pila asi týden citronovou trávu. A teď má výrazu hlavně na nohách a rukou, která strašně svědí. Stále doka přemýšlím z čeho to může být. Jedná z možností mě právě napadla citová tráva. Jestli se takto tělo čistí? Je to možné?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *