Pořad Pološero: Moje zvířecí rodina

Jeden z nejnovějších dílů publicistického pořadu České televize – Pološero – se věnuje domácím zvířatům a jejich záchraně z trýznivých podmínek a množíren, což je momentálně velice aktuální a ožehavé téma. Mnoho lidí si chce pořídit psa určitého plemena, samozřejmě za co nejmenší cenu, což se následně těmto zvířatům stává osudným. Psi v množírnách zakoušejí otřesné podmínky, celé roky prožijí natěsnáni v malých klecích, kde je jejich úkolem se neustále rozmnožovat a přivádět na svět další a další mláďata, která pak lze takzvaně bez papírů pořídit za méně peněz. Samice často po dlouhých letech umírají zcela utýrané ve zuboženém stavu s nádory na dělohách a mléčných žlázách.

V díle Moje zvířecí rodina pořadu Pološero nahlédnete do příběhů tří různých lidí, kteří zasvětili svůj život pomoci týraným zvířatům, konkrétně psům a koním. Dozvíte se, jaká úskalí tito lidé zažívají, přestože dělají to nejlepší pro další živé tvory, a uslyšíte různé názory na činnost ochránců, efektivitu českých zákonů a Veterinární správy.

Pořad můžete zhlédnout na níže uvedené adrese:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318730018-polosero/216562222000002-polosero-moje-zvireci-rodina

polosero-moje-zvireci-rodina-ochrana-zvirat-welfare-vegan

 

V České republice se nyní problematikou psích množíren aktivně zabývá organizace OBRAZ – Obránci zvířat. Na jejich stránkách se můžete o tomto tématu dozvědět víc a zároveň podepsat petici, která má dopomoci k úspěšnějšímu boji proti množírnám. Svým podpisem ukážete, že vám situace není lhostejná. Více informací naleznete na webu OBRAZu zde.

 

Zdroj obrázků: web České televize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *