První den ve škole, aneb Jak nás vyhazovači nechtěli nechat studovat

Rozhodla jsem se přidat do magazínu i rubriku o oboru Ochrana zvířat a welfare, který loni nově otevřeli na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno. Jednak pro případné zájemce, aby věděli, co je může na studiích čekat, druhak proto, že na welferu asi nebude zrovna nuda. Hned první vyučující den byl docela akční…

Konečně jsem se dočkala! Po víc jak roce zpátky ve škole! Škoda že už před obědem nás odtamtud začali vyhánět vyhazovači od hasičů a každému, kdo se pokusil do areálu Veteriny vstoupit, řekli, ať se o to nepokouší a jede domů. Smějící se Zní to vtipně, ale takhle to vážně bylo. Předcházelo tomu jen pár událostí, které hned rozvedu.
Celá natěšená jsem kvůli biostatistice vstávala už v 5:30 ráno, abych ji stihla na tu nekřesťanskou sedmou. Chápete? O půl šesté ráno! Nikdo nevstává kvůli biostatistice takhle brzo, obvzlášť když jediné, co je ní bio, je ta její předpona.
Poté jsme měli mít biologii tkání a orgánů, ale přednášející si prý lítá na stáži po Africe, tak jsem místo toho šla na informační sešlost ohledně tělocviku, abych se dozvěděla, že bakaláři sice mají povinný sport, ale je pevně daný, nemůžeme si žádný vybrat a ještě za to nedostaneme ani kredit! Dodnes jsem netušila, že vůbec lze udělat zápočet z předmětu a nedostat za to vůbec nic. Poté přišla ona osudná hodina: angličtina. Už nikdy se nedovíme, co bychom se na první hodině cizího jazyku naučili. Padají zvěsti, že se měl opakovat přítomný čas prostý a průběhový, ale po pouhém představení předmětu, podmínek k jeho splnění a podškrábnutí se na prezenční listinu, nás navštívila mladá paní, která s úsměvem pravila, zdali bychom mohli opustit budovu, že jim tam uniká plyn, skoro všichni už jsou evakuovaní a nejlépe ať jdeme úplně ven za vstupní bránu Veteriny, že by to mohlo i bouchnout… Včera večer ve škole totiž hořelo a dostalo se to jaksi i tam, kam by nemělo, článek si můžete přečíst zde Já si ráno říkala, proč je půlka areálu zneprůchodněna červenobílou páskou a všude stojí hasiči. Dokonce jsem si při veselém evakuačním odchodu z budovy „šlukla“ nějaké té úžasné, uniklé plynové směsi linoucí se z kanálu. Upřímně, nic tak odporného jsem nikdy dřív nečuchala. Smějící se Na celé situaci se mi ale líbilo, že ji všichni brali s humorem, nevyvolávala se žádná panika, nikdo nic nehoritl a farmaceuti dokonce mohli mít vyučování v jedné nezasažené budově na vlastní nebezpečí. My welferisti ale přišli o cvičení z biostatistiky a úvodní přednášku z ekologie, takže reference na dnešní předměty zatím nemůžu zcela poskytnout. Smějící se No, doufám, že se zítra do školy dostaneme a nebude nás zase ochranka vyvádět ven.

Opravdu zajímavý první den na nové škole. Před pár měsíci musel děkan chodit všude s ochrankou, páč mu nějaký izraelský student vyhrožoval rozčtvrcením a teď tohle. Tady nuda nebude! Smějící se

Článek byl přestěhován ze starého blogu nadherna-priroda.blog.cz, napsán byl v září 2013.