Recenze: 100% pure lak na nehty Cherry Pop

Jak už je asi patrné z dřívějších recenzí kosmetiky, značka 100% pure patří mezi mé nejoblíbenější. Je veganská, její složky ani samotné produkty nejsou testovány na zvířatech a složení je pro tělo spíše jak pohlazení. To platí i pro laky na nehty, které se snaží svým obsahem přiblížit přírodě tak moc, jak jen je to u tohoto druhu kosmetiky možné.

Proto při výběru laku na nehty byla 100% pure opět jasná volba, navíc z různých recenzí a obrázků na internetu vycházely laky dobře, takže mi nebylo líto si výrobek připlatit.

Bohužel tentokrát to ale nebude nadšená recenze, jelikož zřejmě kvůli svému šetrnému a co nejméně chemickému složení neplní lak takovou funkci, jakou bych od něj čekala.

Nejdřív ale musím vychválit úžasnou barvu cherry pop. Je krásně sytá, ani příliš světlá, ani příliš tmavá, ale něco mezi. Foťák ale tuhle barvu nedokázal zachytit přesně a pořád ji dělal světlejší, než jaká ve skutečnosti je.

Po nanesení na nehet lak zasychá spíše pomaleji, ale to není problém. Horší je – a co se mi s ním stávalo naprosto pravidelně – že se poškrábe při sebemenší činnosti. Nejvíc jsem byla skleslá, když jsem si dala jedno ráno velkou práci s nanesením, hezky několik tenkých, dostatečně zaschlých vrstviček na sebe, celý den se jako primadona vyhýbala všemu možnému, jen abych si nevytvořila škrábanec a lak stihl co nejlépe zatuhnout. Proto pro mě bylo obrovské zklamání, když jsem se druhé ráno probudila a místo hezké, lesklé plochy jsem na nehtech měla cosi, co připomínalo kluziště po zběsilém útoku bruslařů… Když jsem totiž byla přes noc přikrytá peřinou, která vyráběla nějaké to teplo, lak jednoduše změkl a obtisknul na sebe všechny možné tvary bavlněného povlečení.

No, a když jsem se pak ještě rozhodla jít umývat nádobí, byl výsledek hodinového úsilí z předešlého dne kompletně završen:

Takže má zkušenost s lakem je taková, že když si připlatíte za vegan netestovaný produkt s co nejpříjemnějším složením, budete si na to muset pak stejně plácnout nějaký víc chemický průhledný lak, jinak dopadnete zhruba tak, jak ukazují obrázky výše.

Otázka na děvčata, které laky od 100% pure už někdy používaly: jaké zkušenosti máte vy? Mám jen vadný kus nebo si neumím prostě lak nanést, či jde o standard?

 

2 komentáře u „Recenze: 100% pure lak na nehty Cherry Pop“

  1. Ahoj, mam uplne stejny problem s lakem Priti NIYC, ktery prodava Dr Hauschka. Pritom taktez nebyl levny. Schne silene pomalu a mam ho stejne otlaceny jako ty. Za to cerveny lak Zao drzi skvele a naprosto me nadchly super levne laky Avril, ktere rychle schnou a bezva dri, navic maji pod i nadlak v 1 lahvicce.
    Takze doporucuju 🙂

    Lucka

  2. Ahoj, používám laky od ZAO a tento problém s nimi nemám. Skvělé krytí a vydržíš na nehtech dlouho krásný. Možná pomůže nanášet tenčí vrstvy, a možná je to jenom tím složením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *