Recenze: brněnská Bezcukrárna

První únorový pátek proběhlo v Brně slavnostní otevření nové a jedinečné Bezcukrárny. Ptáte se, oč jde? Bezcukrárna je kavárna a cukrárna, kde se pokrmy i pití připravují pouze z rostlinných ingrediencí. Ty jsou navíc fairtraidového původu. Velkým plus je výběr nejen z celozrnných, ale také z bezlepkových zákusků, slazeny jsou nejčastěji rostlinnými sirupy. A aby toho nebylo málo, vše je v BIO kvalitě. Takže pokud jste někdy snili o tom, že budete mlsat dezerty, které jsou zdravé a zároveň nijak netratí na chuti, konečně se váš sen stal skutečností! 🙂

Na slavnostním otevření jsme si pochutnávali jak na výborných vegan či raw zákuscích, tak na skvělé slané kuchyni. K mání byly ten den zdarma všemožné dortíky, košíčky nejrůznějších druhů, bezlepkové koláče, kremrole, cheesecake z tofu, zeleninový kus kus nebo třeba výtečné placičky z červené čočky. Osobně mě velice zaujal zeleninový salát z polníčku, jehož přísadami byly jahody a hořká čokoláda. Ihned se stal jedním z mých největších favoritů tohoto večera.

DSC_1107 DSC_1115 DSC_1121 DSC_1123

Jako přípitek byla všem nabídnuta domácí malinová limonáda s kousky malin, taktéž výborná. Náladu dokreslovala živá hra na harfu slovenské umělkyně Emily Nádler. Při odchodu pak každá slečna dostala jako pozornost kytičku světlých karafiátků. Celý večer jsme si užívali, atmosféra byla velmi příjemná. Nesmím ani opomenout propracovanou výzdobu, kdy barvičky všech pokrmů krásně dokreslovaly dlouhé liány břečťanu vinoucího se podél stolů.

Jídlo nejenže výborně chutnalo, ale lahodilo i očím.

DSC_1113 DSC_1114 DSC_1098 DSC_1118 DSC_1117

Dnes, měsíc po otevření, si Bezcukrárna příjemnou atmosféru stále zachovává. Místnost zdobí čerstvé květiny, obrazy, čajové svíčky na každém stole, nevtíravé světlo a melodická, tichá hudba. Majitelky myslely i na maminky s dětmi, takže se v prostorách kavárny nachází dětský koutek, kam rodičové mohou odložit své ratolesti, zatímco si budou pochutnávat na některém z dortíků, bábovek, muffinů nebo jiných pochutin daného týdne.

DSC_1152 DSC_1112 DSC_1131 DSC_1139

Milý je i princip, na kterém Bezcukrárna staví objednávky. Prostě přijdete ke stolku nebo chladicímu boxu, kde jsou naaranžovány všechny ty dobroty, vyberete si, na co máte chuť a až při placení povíte, co jste vše spořádali. Dá se říct, že vyúčtování zákazníků tedy stojí na vzájemné důvěře. Tento systém se mi osobně líbí a zatím jsem se s ním nikde jinde nesetkala.

Ještě pár fotek slaných pochutin, ať se těmi obrázky nepřesladíme.

DSC_1130 DSC_1132DSC_1119 - kopie

A kde že Bezcukrárnu najdete? Přímo v areálu VUT v Brně poblíž Semilassa, na adrese Božetěchova 1. Otvírací doba je od pondělí do pátku, od osmi do osmi. 🙂
Kavárničce fungují oficiální stránky, které naleznete zde, ale jelikož jde o poměrně čerstvou záležitost, jsou částečně v provizorním chodu a je tedy dobré orientovat se i podle facebookové stránky zde.

Můj největší oblíbenec: vegan sachr!
DSC_1148

Jeden komentář u “Recenze: brněnská Bezcukrárna”

  1. Co se týče kladné recenze, mohu její pravdivost jedině potvrdit 🙂 . .
    Obsluha je vstřícná a ceny jsou vcelku příznivé. Sortiment se navíc stále aktualizuje, tudíž mě pokaždé překvapí hned několika novinkami :). Dokonce začínají pomalu zařazovat i slané pochutiny :)..
    Kdyby se hodnotilo jako ve škole, mají 1 * a podtrženou :). Ještě na léto letní zahrádku a není co vytknout :).
    návštěvu vřele doporučuji ;)..

Komentáře jsou uzavřeny.