Recenze: veganské a na zvířatech netestované řasenky

Od doby, co se snažím nakupovat co nejetičtější kosmetiku, je pro mě shánění řasenky vždy tak trochu malý boj. Nikdy se totiž nespokojím s těmi nejlevnějšími kousky, protože „nepodávají výkon“, který bych od řasenky čekala. Proto vždy lovím v širších vodách a nechávám se pak překvapit, co vybraná řasenka vlastně dokáže…

dsc_0405

ALVERDE SCHWUNG + PRÄZISON

Tato řasenka se prodává v Drogerii DM, tudíž je dobře dostupná, a z výčtu zde recenzovaných vychází cenově nejlépe, zhruba kolem 100 Kč.

Na to, že má jít o obyčejnou a levnou řasenku, jsem nebyla zklamaná. Namalovat řasy umí opravdu výrazně, nevýhodou však je, že řasy poměrně dost slepuje. Ne vždy je to na škodu, dá se s ní díky tomu vykouzlit efekt panenkovských nebo anime řas.

alverde big drama lashes vegan cruelty free recenzeALVERDE BIG DRAMA LASHES

Stejně jako řasenka výše je i tato snadno dostupná v Drogeriích DM a cena se pohybuje mírně nad 100 Kč.

Má osobní zkušenost je ta, že koupě této maskary bylo to samé, jako bych peníze zahodila do koše. Její kartáček je totiž nesmyslně velký a tlustý, takže místo namalování řas se člověk jen celou dobu píchá do oka, téměř se nenamaluje, nebo má naopak řasenku po celých víčkách. Nenechte se proto nalákat obalem, který vypadá skvěle.

waterproof bwc mascara vegan cruelty free recenzeBWC WATERPROOF MASCARA

Řasenku jsem pořídila přes eshop Gaea, cena je 350 Kč. Pokud je mi známo, Gaea je jediné místo, kde se dá u nás pořídit, takže pokud kosmetiku rádi nakupujete „naživo“ a chcete si ji potěžkat a prohlédnout, může být toto pro vás nevýhodou. Přiznejme si, že u spousty nákupů přes internet napoprvé nikdy nevíte, jestli to, co přijde, bude to, co jste si představovali. Naštěstí tahle řasenka je určitě to, co si představujete. 🙂 Bohužel neumí příliš natočit řasy tak, aby sahaly daleko, zato je ale dokáže krásně oddělit a je opravdu voděodolná, smýt jde pouze odličovačem nebo tak, že na řasy nanesete trochu oleje a budete je jemně masírovat mezi prsty.

zuii organic vegan cruelty free recenzeZUII ORGANIC

Zatím jedna z nejlepších vegan a cruelty free řasenek, kterou jsem zkoušela. Nevýhodou opět může být to, že se dá sehnat spíše přes eshop, ale výjimečně na ni můžete v některých obchodech narazit. Já ji sehnala v Brně v jednom „maminkovském enviro-friendly“ obchodě v centru. Stála 545 Kč a za tuto částku jsem dostala to, co jsem chtěla. Neslepuje řasy, dokáže je poměrně dost prodloužit a co je také velká výhoda, že vcelku dlouho vydrží. Tuhle mám asi dva měsíce a stále kreslí, což je (jak jsem během x let shánění cruelty free kosmetiky zjistila) na veganskou řasenku opravdu skvělý výkon. Teď už mi začíná vysychat, takže zhruba jednou týdně do ní akorát kápnu dvě kapičky z vody na kontaktní čočky (dají se použít i kapky do očí), trochu to kartáčkem promíchám a můžu se dál vesele malovat.

100% pure maracuja oil mascara recenze vegan cruelty free100% PURE MARACUJA OIL MASCARA

Pokud by veganské a cruelty free řasenky měly nějakou svou speciální soutěž o tu nejlepší z nejlepších, jednoznačně bych hlasovala pro tuhle! Zatím nikdy jsem nenarazila na lepší řasenku – a to i v době, kdy jsem ještě neřešila testování kosmetiky na zvířatech. Prvních pár dní se sice rozkresluje a musíte si s ní trochu pohrát, ale po týdnu už budete koukat, jaké s ní dokážete vytvořit obrovské metly! Co jsem navíc vypozorovala na sobě, řasenka měla příznivý vliv na řasy i po zdravotní stránce. Ty mé byly vyživenější, pružnější a snad i trochu povyrostly. I když tedy řasenka stojí 690 Kč, budu vždy ochotná za ni tuto částku dát, když to bude možné. Co je ale extrémní nevýhoda, řasenka má velice krátkou životnost. Vydrží sotva měsíc, možná měsíc a půl s oživováním kapkami, ale pak už kreslí čím dál méně a rychle vysychá. Dostupná je přes různé eshopy nebo přímo v kamenné prodejně značky 100% pure v Třebíči.

Blíže se na všechny recenzované řasenky můžete podívat na tomto videu:

Pokud máte nějakou svou oblíbenou cruelty free či vegan řasenku, určitě se podělte do komenářů! 🙂

 

3 komentáře u „Recenze: veganské a na zvířatech netestované řasenky“

  1. Alverde je skvělá značka, z dekorativní kosmetiky mám skoro všechno od ní + pár kousků od Lavery. Zrovna nedávno jsem na tu big lashes koukala, ale byl to právě kartáček, který mě nakonec od koupě odradil, a zřejmě jsem dobře udělala… 🙂 Zuii jsem zahlédla v našem bio obchodě, ale zatím jsem od nich nic nevyzkoušela; i když ta řasenka by možná nebyla marná. Pěkný článek! 🙂

    1. Souhlasím s Vámi ohledně zkušeností s Alverde, četla jsem o ní spoustu recenzí a povětšinou jen se samým dobrým závěrem. Mě by zajímalo, jaký je Váš názor, a nejen Váš, ale i ostatních čtenářů na toto po té ekologické stránce – https://epilace-laserem.cz/laserova-epilace-horniho-rtu? Zdá se mi to lepší než plýtvat jednorázovými holítky a pěnami na holení, ale jestli je můj názor správný posoudit nemůžu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *