Roztomilá štěňátka psa hyenového poprvé na venkovní výpravě

První krok dítěte je pro člověka velká událost. Stejně tak to nejspíš vnímají i psi hyenovití v Jižní Africe, jejichž štěňata právě zažila první exkurzi vně bezpečí nory.

Morkel Erasmus se svou manželkou byli na safari v Krugerově národním parku v Jižní Africe, když se stalo, že byli ve správný čas na správném místě , aby zhlédli první vylézání štěňat psů hyenovitých z nory. „Nikdy předtím jsem mláďata psa hyenového neviděl a možnost být svědkem tohoto druhu chování byla vskutku mimořádná,“ řekl Morkel.

Jak jde vidět na videu, celá psí smečka přebírá zodpovědnost za dohled nad mláďaty, zatímco vycházejí z nory. Je u toho spousta mazlení a olizování. Štěňátka navíc dostávají pro posílení porci vyvrženého masa.

Snad to nejroztomilejší na videu je, když se jeden z drobečků vyvrávorá z nory poté, co jsou už všichni jeho sourozenci venku. Dospělí psi ze smečky si ale nemyslí, že nastal ten správný čas, aby se prcek už podíval ven, a začnou ho přenášet zpátky do hnízda. Tak možná příště, malý kamaráde!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *