Šetrné nakupování: Olomouc bez obalu

Pokud jste z Olomouce nebo to do tohoto krásného města nemáte daleko, můžete si zajet nakoupit (nejen) suché trvanlivé potraviny jako třeba obiloviny, zrniny, sušené ovoce, ořechy a rostlinná mléka či luštěniny do obchůdku Olomouc bez obalu. Jeho výhodou je zaměření na veganské a co nejvíce regionální a bio potraviny, které si navážíte a odnášíte ve vlastních sáčcích, pytlících, lahvích či jiných obalech.

Sortiment je průběžně doplňován a ceny rozumné a vstřícné. Odebírat je možné potraviny po troškách, ale po domluvě také po pytlech.

Obchůdek naleznete na Kateřinské ulici na nádvoří u kostela, hned vedle je zelenina a ekologické krejčovství. Otevírací doba je od pondělí do pátku vždy od 13:00 do 18:00.

Oficiální stránky Olomouce bez obalu naleznete zde. Krám má i své facebookové stránky zde.

Přejeme příjemné a k přírodě a zvířatům šetrné nakupování za doprovodu úchvatné, milé a velmi znalé majitelky. 🙂

2 komentáře u „Šetrné nakupování: Olomouc bez obalu“

  1. Dobrý den,

    nějak jsem nepochopil vaše tvrzení „co nejvíce regionální „, když jsou v prodejně nabízeny mošty z Německa (Stará Dáma), i když se prakticky stejný sortiment vyrábí i v okolí. Nevím, nakolik je to ekologické, vozit mošty přes půl evropy, ale hlavní je, že jsou „příznivé ceny“, jak mi napsala majitelka Renata Placková. Vůbec ji nevadí, že v Německu jsou tyto ceny podstatně vyšší, a tím pádem je zde náznak likvidace místních producentů. Pro ni je hlavní, že dodavatel odebírá zpět obaly, a zda se do nich znovu plní, nebo je někde vyhodí, to již nezjistí. Mnohým jde v prvé řadě o kšeft, a jsou ochotni i lhát, jen aby dosáhli vyšších obratů.

  2. Dobrý den, tyhle obchody jsou velmi přínosné pro ekologii a jsem ráda, že je to u nás již celkem rozšířeno. Já bych moc ráda postupně odbourala co nejvíce obalů. Ale pořád se mi nějak nedaří v domácnosti něčím nahradit mikrotenové sáčky. Tedy všimla jsem si teď, že třeba tady https://tasky.cz/ (v té sekci bio) mají sáčky z kukuřičného škrobu co jsou kompostovatelné. To by podle mě mohla být také cesta správným směrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *