Jak šetrně zabalit vánoční dárky

Tak už jen pár dní a máme tu Vánoce. Budeme si rozdávat dárečky, úsměvy a lásku, navštívíme babičky a dědečky, které jsme za celý rok viděli sotva párkrát a vše se (snad) bude odvíjet v duchu klidu a pohody. Na Vánoce máme často tendenci udělat něco prospěšného pro druhé, charity „mají žně“ a lidé o něco lepší pocit ze sebe samých… A co takhle udělat ještě něco drobného a nenáročného navíc, co nezruinuje peněženku, zároveň to bude mít velmi příznivý dopad na životní prostředí a ještě bude možné to použít znovu a znovu?

Řeč je o šetrném balení dárků… Kolikrát už vás trklo do očí to zbytečné množství (nejen) papírového odpadu, který se enormně v jeden jediný večer v roce vyprodukuje? Pojďme si ukázat pár hezkých a přesto šetrných způsobů, aby balení dárků vypadalo dobře a přitom bylo „eko“.

Nejlepší způsob je totiž zabalit dárečky hezky do látky. Dostanou díky tomu nový šmrnc, látka se dá vždy přetvořit do mnoha různých stylů a nakonec ji můžete použít zase za rok. Zde je několik vydařených důkazů, že to opravdu jde.

buggy-and-buddy

diane-holmes-cz

diy-joy-crafts

etset

etsy-com2

etsy-zas

etsy

etsyetsy

etsyy

harvest-of-barnstable
hongkiat-com

janemeansblogcom

karen-a-de-n

positively-splendid


squawkfox-com

zippyzippyworld-blogspot

 

A nakonec ještě jeden z mnoha balicích tipů přímo na videu:

 

Zdroj obrázků: etsy.com, ZipyZiipy, ShopGirlMaria.blogspot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *