Slon při představení spadl do hlediště, aktivisté v Německu urgují zákaz vystupování divokých zvířat v cirkusech

Po události, která se stala letos v červenci v Německu, byly opět obnoveny snahy o zákaz vystupování divokých zvířat v cirkusech. Podnětem byl incident, kdy jeden ze slonů během představení spadl do publika.

Videozáznam z Osnabrücku ukazuje, že se dvě slonice v průběhu představení náhle obrátily na třetí a začaly ji tlačit razantně ven směrem k publiku, kde zvíře následně upadlo do hlediště s lidmi. Diváci naštěstí rychle unikli z dosahu nebezpečí a nikdo nebyl vážně zraněn, avšak ředitel cirkusu později ohlásil, že jeden z diváků utrpěl tržné rány na noze. Personál cirkusu se snažil celou situaci rychle vyřešit a pomocí postrkováním židlí oddělili útočící slonice od jejich oběti.

Jakmile se slonice jménem Tompteusen postavila zpátky na nohy, show pokračovala.

Pouhý měsíc před incidentem z toho samého cirkusu utekla slonice Kenia a několik minut brázdila okolní ulice, než se ji povedlo chytit.

Podle odborníků z organizace Peta měla napadená slonice nateklou nohu. Peta také vyzvala poslance země, aby zakázali držení divokých zvířat v cirkusech s argumenty, že nutit zvířata vykonávat představení pod hrozbou fyzického trestu zvyšuje u zvířat frustraci z nepřirozeného prostředí.

Podle britské organizace Animal Defenders International, která vyzývá vlády celého světa k ukončení používání divokých zvířat v cirkusech pro pobavení lidí, vykazují tato zvířata velmi často abnormální chování, jako je houpání se na místě, kymácení a přešlapování, což jsou jasné známky ukazující na výrazný stres zvířete, které se tímto chováním snaží vyrovnat se svým prostředím. Problémem je, že si těmito stereotypními pohyby jedinec poškozuje vlastní zdraví. Podle organizace navíc video ukázalo, že zvířata v cirkuse jsou nucena provádět triky prostřednictvím fyzického násilí a strachu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *