Surikaty napadají geparda, ten si útok plete s péčí a spokojeně přede

Seznamte se s Kinjim. Je to mladý gepard vychovávaný neziskovou organizací Cheetah Experience, která sídlí v Jihoafrické republice a jež poskytuje ochranu a útočiště mnoha ohroženým druhům, včetně gepardů, levhartů, lvích samců, servalů, karakalů, koček plavých, vlků, surikat a jednoho tygra ussurijského. 

Kinji zbožňuje surikaty a často je navštěvuje. Tento cit však rozhodně není vzájemný. A ne že by to zrovna Kinjimu nějak vadilo! Zatímco surikaty přirozeně vidí v Kinjim hrozbu, mladý gepard chce jen trochu pozornosti. Z jeho slastného předení můžete určitě poznat, že přestože na něj surikaty zkouší poměrně zuřivě útočit, Kinji tento vzájemný kontakt miluje a plete si ho s přátelskou péčí.

Podle Dolph C. Volkera, ošetřovatele ve zdejší organizaci, Kinji přede jen málokdy a právě útoky surikat jsou jednou z výjimečných situací, která ho k tomu přiměje. Dolph C. Volker říká: „Myslím, že si Kinji užívá to škrábání jeho kožešiny, přestože se mu surikaty viditelně snaží ublížit.“

Pokud byste se rádi dozvěděli o neziskové organizaci Cheetah Experience víc, můžete navštívit jejich webové stránky zde.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *