Tabs: prasátko, které se narodilo bez uší

… A nenechalo si svým problémem zkazit radost ze života, naopak si zcela užívá všechny ty zajímavé věci, které mu každý nový den přináší. Ovocná smoothie nebo teplá, měkkoučká deka, prostě na statcích naděje (nejen) pro hospodářská zvířata je rozhodně pro co žít.

Tabs, tohle jedinečné prasátko, se nachází v péči Lasa Sanctuary v Ohiu, kde mu poskytují spoustu lásky a zajišťují veškeré jeho potřeby. Než se tenhle malý chlapík dostal do Ohia, starali se o něj majitelé útulku pro psy. Ti si však s vhodnou péčí pro tak unikátního jedince nevěděli rady. I s pěti dalšími prasátky se tedy před třmi lety dostal do Lasy.

Krom toho, že nemá Tabs uši, je navíc hluchý, z větší části slepý a kvůli nadváze je značně limitována jeho pohyblivost. Joy, jedna ze zakladatelů statku, řekla: „Když jsme pro něj přijeli, bylo jeho bříško i nožky jasně růžové s opruzeninami od moči a byl velmi dehydratovaný, hlavně proto, že ho prostě bolelo vstát a jít k misce s vodou. Také Tabsova kopýtka jsou docela přerostlá, ale nemůžeme riskovat sedaci, takže nyní pracujeme na jeho dostatečné hydrataci, na tom, aby zhubnul a zvykáme ho na to, že se jej lidé dotýkají na nohou.“

Joy dále vysvětlila, že prasátko při jejich prvním setkání hodně křičeló poněvadž nebylo zvyklé na lidský kontakt. Avšak už po pár týdnech přišel Tabs na to, jak úžasné je třeba takové drbání na bříšku.

Momentálně je Tabs na cestě k zotavení: „Krmíme ho ze lžíce a dáváme mu ovocné smoothie, aby i pil. Dostal také nějaké léky proti zánětu, které mu pomohou od bolesti, ovšem už nyní zesiluje na duchu.“

Statečný sameček sice ještě není za vodou, ale i tak vykazuje značné pokroky. „Pokouší se na krátkou dobu stát. Předpokládali jsme, že návštěvníci na něj budou moc, ale už se naučil, že i nový člověk může přinést jablíčka.“

V naději, že přijde den, kdy bude Tabs schopný jít ven a nasávat poprvé v životě atmosféru východu Slunce, dělají lidé z Lasa Sanctuary vše, co mohou, aby mu k tomuto stavu dopomohli.

Ať už jde o Tabse bez uší nebo třeba třínohé jehňátko, nevzdávají statky naděje svou práci a zvířatům pomáhají. A právě příběhy, jako je ten Tabsův, nám připomínají a učí nás, že ať už jde o jakýkoli druh, každý jednotlivec je výjimečný a zaslouží si naši lásku a respekt.

image

 

Zdroj: care2.com

Obrázky: care2.com – Tabs, the wonder pig a facebook Lasa Sanctuary

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *