Veveřácká kronika: dojemná etologická pohádka pro dospělé

Hlavní hrdinkou Veveřácké kroniky je zcela divoká veverka Pinky. V poměrně obsáhlé knize, doprovázené krásnými a často unikátními fotografiemi, budete proplouvat celými sedmi lety etologických pozorování, která autorka knihy – Kateřina Soukupová – denně zaznamenávala a kterým následně vdechla formu čtivého, poutavého a rovněž populárně naučného textu.

Už od první kapitoly si chytrou zrzečku Pinky zamilujete a s každým dalším měsícem budete jen koukat, co všechno taková divoká veverka dokáže vymyslet a s jakou dávkou inteligence zvládá řešit různorodé problémy.

Nemusíte se bát nějakých nudně a bez emocí psaných vědeckých textů, naopak! Kniha, bohatě napěchována etologickými poznatky, má zajímavý, mnohokrát vtipný a leckdy napínavý příběh a použít se dá jako odpočinková četba. Jistě si taktéž budete rádi listovat v barevných fotografiích, zachycujících výjimečné okamžiky v životě Pinky (ale i jiných veverek).

Protože sedm let na život jedné divoké veverky v přírodě je opravdu velice požehnaný věk (k němuž se mimochodem Pinky dopracovala jak díky své bystrosti a inteligenci, tak díky autorce kroniky a veveří opatrovnici Kateřině Soukupové), neměli by si citlivější z vás zapomenout na závěr celé kroniky balení kapesníčků, jelikož koloběh života je jednoduše neúprosný.

Na konec jedna velice důležitá informace – nejenže zakoupením knihy obohatíte své znalosti o veverce obecné a zpestříte si dny chvílemi nad krásným povídáním, ale zároveň uděláte dobrý skutek tím, že přispějete na chod Záchranné stanice Pinky, kterou založila autorka Veveřácké kroniky se svým manželem a společně nyní patří v republice ke špičkám v péči o poraněné divoké veverky.

Pokud se chcete o Záchranné stanici pro veverky Pinky dozvědět více, navštivte webovou stránku www.veveratka.cz, případně facebookovou stránku zde, která je pravidelně aktualizována a plná nádherných snímků zachráněných zvířat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *