Video se surikatími mláďaty, které vám zlepší den

Rozhodně není smělé tvrdit, že hledat na světě člověka, který nemá rád surikaty nebo je nepovažuje za roztomilá zvířata, je poměrně tvrdý oříšek. Proto teď jdeme zabrnkat na strunu všem těm zástupům milovníků a obdivovatelů tohoto zvířátka, mezi než se samozřejmě řadíme i my. Loni na podzim se nám povedlo získat záběry surikatích mláďat (které už tak extrémní roztomilost druhu ještě znásobují) a chceme se teď s vámi o ně podělit.

Surikata je malá šelma z čeledi promykovitých, živí se hmyzem, různými dalšími členovci a nepohrdnou ani menšími obratlovci. Žijí v početných skupinách, vyhrabávají si v zemi systémy nor a pokud byste je chtěli vidět naživo, museli byste cestovat až do jižní oblasti Afriky.

Pokud z nějakého důvodu matka odmítne své mládě a to se následně dostane do lidské péče, zvykne si mládě pouze na svého prvního a hlavního opatrovníka a v dospělosti už by si jen těžce navykalo na případného nového majitele.

Některá zvířata na první pohled působí, jako by existovala čistě proto, aby se měl člověk nad čím rozplývat. Ach, ty surikaty. 🙂

Dost už ale fotek. Pojďme vstřebat tu hromadu roztomilosti ještě o něco intenzivněji skrz video…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *