Žena utratila 500 dolarů, aby zachránila svou dusící se zlatou rybku

Když si jedenadvacetiletá Emma Marsh z australského města Brisbane kupovala za 12 dolarů zlatou rybku, netušila, že jednoho dne k tomu přidá dalších 500 za odbornou veterinární pomoc. Zachránila tím však život zvířete.

Když Emma našla svou rybku, jak se dusí malým oblázkem, peníze šly do pozadí, protože láska k drobnému tvorečku byla pro majitelku cennější než všechno zlato světa. Nebohý Conquer – tak se rybka jmenuje – byl převezen do veterinární stanice Greenslopes, kde se o něj postarala veterinářka Emma McMillan. Conquerovi přidala do vody anestetika, aby usnul, poté uchopila jeho hlavičku tak, aby ústa vyčnívala nad vodu, a pinzetou nebezpečný kamínek vytáhla.

Operace tedy proběhla úspěšně, avšak Emma musela zaplatit 100 dolarů za nouzový případ a dalších 400 dolarů za anestézii a jednu noc, kterou Conquer strávil na veterinární stanici.

Zlatá rybka se plně zotavila a nyní si šťastně plave doma v akváriu. A co majitelka? Ta se může chlubit, že má doma rybičku, která vyvázla hrobníkovi z lopaty a jejíž každý gram je doslova vyvážen zlatem.

 

zena-zachranila-zlatou-rybku Sotva před rokem si Emma Marsh pořídila svou zlatou rybku Conquer za 12 dolarů.

zena-zachranila-dusici-se-zlatou-rybkuJednoho dne se ale rybka začala dusit. Kamínek byl dlouhý 8 až 9 milimetrů. Kdyby nezasáhl veterinář, vyhladověl by brzy Conquer k smrti.

zena-zachranila-dusici-se-zlatou-rybku-2Veterinářka Emma McMillan nejdříve Conquera uspala a až poté mu kámen z těla pomocí pinzety vytáhla.

zena-zachranila-dusici-se-zlatou-rybku-3Operace byla úspěšná, majitelku Emmu vyšla na 100 dolarů za naléhavý případ a dalších 400 za anestetika a přenocování rybky na veterinární stanici.

zena-zachranila-dusici-se-zlatou-rybku-4To je stejná cena, za jakou by se dalo pořídit 13 gramů 18 karátového zlata.

zena-zachranila-dusici-se-zlatou-rybku-5Rybka se zcela zotavila a dnes už plave šťastně ve svém domácím akváriu.

 

Zdroj: boredpanda.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *